آموزش کاربردی رویت revit برای مهندسین عمران

فهرست مطالب

مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) با تسهیل طراحی های هوشمندتر، سریع تر و قوی تر به بخشی ضروری از هر پروژه ساختمانی تبدیل شده است. مدل سازی اطلاعات ساختمان در تمام مراحل از طراحی و تجسم گرفته تا شبیه سازی از مراحل ساخت پشتیبانی می کند. این نرم افزار به تیم ها کمک می کند تا به روش های سازنده تری با مشتریان همکاری کنند، نوآوری داشته باشند و با مشتریان ارتباط برقرار نمایند. به همین دلیل، آموزش کاربردی رویت Revit برای مهندسین عمران یک ضرورت محسوب می شود. به دلیل این که آینده طراحی به این نرم افزار وابسته است.

Revit چیست؟

رویت یک نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان است که به طور خاص برای برنامه های کاربردی معماری، مهندسی، ساخت و ساز (AEC) طراحی شده است. این نرم افزار با در نظر گرفتن حوزه حرفه ای AEC طراحی شده است و همانطور که حرفه ای ها انتظار دارند عمل می کنند. رویت به تیم ها کمک کرده تا با روش های سازنده تر همکاری، نوآوری و ارتباط با مشتریان داشته باشند. برای مهندسان عمران، رویت استراکچر قابل استفاده است.

رویت به کاربر این امکان را می دهد که مدل سازی دقیق را به صورت سه بعدی انجام دهد و همچنین به طور خودکار پلان ها، ارتفاعات و مقاطع طبقات را در حین توسعه مدل به روزرسانی کند. به این معنی که وقتی موقعیت یک پنجره را تغییر می دهید، این تغییرات بر روی تمام نمای های مربوطه اعمال می شوند و باعث صرفه جویی در ساعت های بی شماری از اصلاحات خواهند شد و در عین حال احتمال خطا را از بین می برند. Revit کارهای روتین و تکراری را به طور خودکار انجام می دهد تا بتوانید روی کارهای با ارزش بالاتر تمرکز کنید.

اهمیت آموزش رویت برای مهندس عمران

یک پروژه رویت یک مدل سه بعدی واحد می سازد، بنابراین تمام پلان ها، بخش ها و نماها از آن مدل تولید می شوند. اسناد و هماهنگی، زمانی دقیق تر خواهد بود که تمام رشته های یک پروژه در رویت کار می کنند.

نه تنها می توانید بسیاری از اجزا را برنامه ریزی کنید بلکه تجهیزات، چراغ ها، مبلمان و سایر هزینه های این اجزا را نیز می توانید را برای برآورد هزینه کار اضافه کنید. در طول هر مرحله از پروژه، اگر نیاز به تغییر اندازه، قیمت یا مواد داشته باشید، رویت به طور خودکار برنامه مربوطه را به روز می کند.

به عنوان مهندس عمران می توانید با آموزش رویت، در طراحی و تحلیل سازه مهارت های خود را افزایش دهید. چشم انداز شغلی شما روشن تر از قبل خواهد شد زیرا صنعت ساختمان در آینده به سمت استفاده از رویت به جای اتوکد خواهد رفت. پس می توانید در داخل کشور یا خارج از کشور به عنوان یک متخصص واجد شرایط مشغول به کار شوید.

برای درک مزایای رویت برای مهندسان عمران به موارد زیر توجه کنید:

۱- افزایش بهره وری

رویت با انجام پیشرفت های قابل توجهی در دقت و کارایی، فرآیندهای طراحی معماری، پیش نویس و مدل سازی را تغییر داده است. با نرم افزار رویت، طراحان معماری اکنون می توانند به سرعت طرح های ناهموار یک پلان طبقه را ترسیم کنند یا تغییراتی را در مجموعه استاندارد طرح های ساختمان ایجاد نمایند و بلافاصله به مشتریان خود اجازه دهند تا خانه های آینده خود را پیش بینی کنند.

نماهای طراحی سه بعدی به طراحان این فرصت را می دهد که به سرعت، طرح های مختلف را امتحان کنند، در حالی که اسناد با کیفیت بالا به آن ها این امکان را داده تا مشکلات را در مراحل اولیه طراحی شناسایی و تصحیح نمایند و این برابر است با صرفه جویی بزرگ در زمان و هزینه!

همچنین، رویت دارای مجموعه کاملی از اجزای طراحی ساختمان پارامتریک است که می توان آن ها را سفارشی کرد و برای استفاده در پروژه های آینده ذخیره نمود و این برنامه دارای مزایای زیست محیطی نیز می باشد، مدل سازی انرژی و پاسخگویی به محیط، اجزای اصلی فرآیند طراحی آن هستند.

۲- انعطاف پذیر و پویایی

حرفه ای هایی که آموزش معماری خود را با استفاده از فناوری CAD معمولی تکمیل کرده اند، بلافاصله متوجه خواهند شد که رویت صرفاً یک برنامه پیش نویس نیست، بلکه یک پایگاه داده قدرتمند و پویا است. برخلاف اتوکد، رویت اجازه می دهد تا تمام داده های پروژه در یک فایل پروژه ذخیره شوند و به چندین کاربر اجازه داده تا روی یک فایل پروژه کار کنند و تغییرات خود را با هر ذخیره ای ادغام نمایند.

همه تغییرات در رویت در کل پروژه هماهنگ می شوند، بنابراین تغییر در یک مکان (نما) یک تغییر همزمان در همه نماها است. این شاید بارزترین تفاوت رویت با ابزارهای قبلی باشد: نماهای بخش، ارتفاعات و زمان بندی ها، نماهای زنده مدل ساختمان واحد هستند و در صورت تغییر مدل نیازی در به به روزرسانی ندارند.

۳- دارای چندین استعداد

رویت علاوه بر انعطاف پذیری و کارایی، آموزش و کاربرد CAD را با طیف متنوعی از قابلیت ها متحول می کند. این برنامه را می توان برای تسهیل طراحی، ساخت، خرید، قیمت گذاری، ایمنی زندگی، تعمیر و نگهداری مداوم، مدیریت تاسیسات و موارد دیگر مورد استفاده قرار داد. پروفایل چند رویکردی رویت مزایایی را ایجاد می کند که فراتر از آنچه اتوکد ارائه می دهد است، مانند:

  • کاهش زمان چرخه میدانی
  • هماهنگی و همکاری بیشتر
  • زمان گردش کوتاه (TAT)
  • به حداقل رساندن زباله
  • افزایش فرصت های تجدیدپذیر در محل
  • تشخیص خطای بزرگتر و کاهش ریسک
  • افزایش اعتماد عمومی
  • افزایش بهره وری کارکنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *