اهم مراحل ساختمان سازی

فهرست مطالب

ساختمان سازی از صنایع پولساز در کشورمان محسوب می شود که مشابه با هر زمینه دیگری تابع اصول و قوانین خاص خود می باشد. به طوری که برای تبدیل شدن یک زمین به یک ساختمان مجهز، باید مراحل لازم طی شود. در ادامه این مقاله از وبسایت خانه عمران با ما همراه شوید تا با جزئیات قواعد ساختمان سازی، بیشتر آشنا شویم.
خانه عمران از مجموعه های فعال در زمینه ارائه آموزش های مورد نیاز برای مهندسان، دانشجویان و تمامی فعالان در حوزه ساختمان می باشد. در صورتی که قصد دارید در دوره های آموزش ساختمان سازی شرکت کنید، می توانید از آموزش های این مجموعه که توسط برترین اساتید در ایران تدریس می شوند، بهره مند شوید.

ساختمان سازی

برای ساختمان سازی، در وهله اول باید زمینی را فراهم کرد. پس از فراهم کردن زمین، بایستی که نقشه اولیه متناسب با زمین آماده شود.
پس از آماده سازی زمین و نقشه ساخت، جهت اجرای سازه به برخی مجوزها از جمله پروانه ساخت نیاز می باشد. برای اینکه بتوان مجوزهای لازم را برای شروع مراحل ساخت ساختمان دریافت کرد، باید برخی اسناد شامل مدارک مالک، سند زمین و مشخصیات هویتی صاحب زمین در دسترس باشد. ضمن اینکه تعیین یک مهندس ناظر نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس از کسب مجوز می توان ساختمان سازی را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *